Adaptacja

Pierwszy dzień w przedszkolu

„Jeżeli twierdzisz, że mi ufasz - ufaj mi całym sobą.
Ufaj mi – naprawdę.
Potrzebuję Twojej wiary we mnie. Ona unosi moje skrzydła.
Ty, moja mądra, dorosła Mamo we mnie wierzysz;
Ty, dorosły, potężny Tato – ufasz, że dam radę,
więc ja – Wasz malutki syn, Wasza mała córeczka – PORADZĘ SOBIE.
Otoczony Twoimi ciepłymi zapewnieniami odnajdę w sobie siłę do tego, by sobie poradzić.
Otulony Twoim wsparciem,
Twoją pewnością i wiarą we mnie – będę latał…”

Katarzyna Wnęk – Joniec ‘Nie przydeptuj małych skrzydeł’

Drodzy Rodzice !

Stworzyliśmy program adaptacji dziecka w przedszkolu,
który opiera się na zasadzie współpracy przedszkola z rodziną przyszłego wychowanka, nawiązanej przed rozpoczęciem jego edukacji. Działania w tym programie zmierzają do poszerzenia wiedzy wśród rodziców o problemach emocjonalnego funkcjonowania małego dziecka. Wiedza ta, ma pomóc rodzicom i przygotować ich do niesienia pomocy swoim dzieciom w przekroczeniu progu dom - przedszkole.

Szanowni Rodzice,

już 1 września Państwa Dzieci przekroczą próg naszego Przedszkola w nowej dla siebie roli – roli przedszkolaka. Przedstawiamy Państwu listę najważniejszych rzeczy, które w tym dniu powinien mieć ze sobą Przedszkolak.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

1. Ulubiona maskotka, która pomaga Dziecku w  trudnych chwilach (z inicjałami na wszywce)
  2. Ciapy
    (wygodne i łatwe do wkładania, niesznurowane, najlepiej na podeszwie antypoślizgowej, również podpisane).
  3. Ubrania i bielizna na zmianę
    (podpisane: bluzeczki, spodnie lub getry, rajstopy, skarpetki, bielizna osobista) w podpisanym worku.
  4. Mały ręczniczek  z zawieszką (podpisany) chusteczki higieniczne suche i mokre lub mokry papier toaletowy.
  5. Dla dzieci 3-letnich – poszewka na kołdrę o wymiarach: 140/200 lub 160/200; piżamka, ewentualnie jeśli dziecko lubi poduszeczka.

Informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego zostaną podane na pierwszym zebraniu z rodzicami we wrześniu.

Z wyrazami szacunku,
Dyrektor i nauczycielki