Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

Piątek, 10 maja 2024

Organizacja pracy placówki

Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień.

Liczba miejsc w przedszkolu wynosi 165.

Liczba dzieci w grupie ogólnodostępnej nie może przekraczać 25, natomiast w grupie integracyjnej 20.

W przedszkolu funkcjonuje 7 oddziałów:

1. Zajączki                dzieci 3  letnie

2. Słoneczka             dzieci 3, 4  letnie - grupa integracyjna

3. Tygryski                dzieci 4  letnie

4. Krasnale               dzieci 4, 5  letnie

5. Jeżyki                    dzieci 5  letnie

6. Wiewiórki              dzieci 6 letnie - grupa integracyjna

7. Pszczółki               dzieci 6 letnie

Szczegółową organizację wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny przedszkola, który jest  zatwierdzany przez organ prowadzący.

Arkusz organizacji przedszkola zawiera:

1. Tygodniowy wymiar czasu pracy poszczególnych oddziałów.

2. Wykaz w etatach stanowisk pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych

3. Liczbę dzieci zakwalifikowanych z podziałem na grupy wiekowe.

4. Zestawienie kosztów funkcjonowania przedszkola.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 - 16.30

Do przedszkola uczęszczają dzieci na zajęcia wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcze w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe oraz zajęcia specjalistyczne:

• Język angielski
  • Język francuski
  • Klub Małego Odkrywcy
  • Aktywne słuchanie muzyki
  • Piękna Nasza Polska Cała
  • Przedszkolak w Europie
  • Kodowanie na dywanie i ekranie
  • Od gier planszowych do królewskiej gry w szachy

• Integracja
  • Pedagog specjalny
  • Terapia logopedyczna
  • Rehabilitacja indywidualna
  • Sala Doświadczania Świata
  • Terapia integracji sensorycznej
  • Hipoterapia
  • Psycholog

Czas pracy nauczyciela w poszczególnym oddziale wynosi:

1. dzieci 3, 4, 5 letnie - 25 godzin tygodniowo,

2. dzieci 6 letnie - 22 godziny tygodniowo.

Przerwę urlopową w pracy przedszkola ustala organ prowadzący w miesiącu lipcu, sierpniu.

W czasie przerwy wakacyjnej dwutygodniową opiekę dzieciom zapewniają przedszkola dyżurujące na terenie miasta.

W trakcie przerwy wakacyjnej w przedszkolu przeprowadzane są prace remontowe, porządkowe oraz wykorzystywane są urlopy przez pracowników przedszkola.

Wysokość opłat za świadczenia prowadzone przez przedszkole ustala Rada Miasta Chełm w zależności od ilości godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

1. Opłata za pobyt jest uzależniona od czasu pobytu dziecka w przedszkolu w zakresie przekraczającym realizację podstawy programowej, liczby rodzeństwa uczęszczającego do placówki.

2. Wyżywienia składa się z 3 posiłków dziennie. Rodzice decydują z ilu posiłków będzie korzystać ich dziecko. Z wyżywienia mogą korzystać wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola.

3. Opłaty za świadczenia przedszkola i wyżywienie wnosi się w całości do 10- go dnia każdego miesiąca z dołu za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu.

4. Pracownicy przedszkola mogą korzystać z posiłków za odpłatnością dziennej stawki żywieniowej oraz kosztu przygotowania posiłku.

Pracownicy Przedszkola

W przedszkolu zatrudnionych jest:

1.        19 nauczycieli  z przygotowaniem pedagogicznym do pracy z dziećmi przedszkolnymi  w tym dyrektor oraz wicedyrektor.

2.        16 pracowników obsługi.

Zasady zatrudnienia, zwalniania, wymogi kwalifikacyjne, prawa i obowiązki nauczycieli i ich wynagradzanie określa Karta Nauczyciela i przepisy wykonawcze.

Zasady wynagradzania , zatrudniania, wymogi kwalifikacyjne, prawa i obowiązki pracowników administracji i obsługi określa Ustawa o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008r., Dz U. z 2008r. nr 223, poz. 1458 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009r.poz. 398 w sprawie wynagradzania  pracowników samorządowych, Dz. Ustaw Nr 50 z dnia z 27 marca 2009r.

Brak załączników

Wytworzono:2023-09-22 10:08przez: Agnieszka Antoniak
Opublikowano:2023-09-22 10:08przez: Agnieszka Antoniak
Podmiot udostępniający: Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie