REKRUTACJA 2024/25

Zapisy online od 12 lutego od godziny 8.00 pod linkiem do

Zapisy w formie elektronicznej w linku poniżej:

Wnioski kandydata ubiegającego się do przedszkola publicznego:

Wniosek o przyjęcie kandydata do przedszkola [PDF, 404KB]

Wniosek o przyjęcie kandydata do przedszkola [word 60KB]

Rekrutacja w systemie VULCAN krok po kroku w linku poniżej:

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2024/2025, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm.

Zarządzenie Nr 2474/24 Prezydenta Miasta Chełm z dnia 12 stycznia 2024 r.

w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, a także oddziałów sportowych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest  Miasto Chełm

Zarządzenie Nr 2475/24 Prezydenta Miasta Chełm z dnia 12 stycznia 2024 r.

w sprawie określenia wzoru wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego na rok szkolny 2024/2025

* Wniosek o przyjęcie do przedszkola można pobrać z naszej strony internetowej /plik do pobrania na dole strony/

* Wnioski w wersji papierowej można pobrać w sekretariacie lub w kancelarii Dyrektora

L.p. Rodzaj czynności Data rozpoczęcia Data zakończenia
Postępowanie rekrutacyjne
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do publicznego przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 12 luty 2024 11 marca 2024
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do publicznego przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art.150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe 12 luty 2024 11 marca 2024
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkola 2 kwietnia 2024 r.
- godz. 10.00
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia 2 kwietnia 2024r. 8 kwietnia 2024r.
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola 15 kwietnia 2024 r.
Postępowanie uzupełniające
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do publicznego przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 5 czerwca 2024r 7 czerwca 2024r
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do publicznego przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo Oświatowe 5 czerwca 2024r 7 czerwca 2024r
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów nie zakwalifikowanych do przedszkola 14 czerwca 2024r.
- godz. 10.00
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia 17 czerwca 2024r. 20 czerwca 2024r.
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola 21 czerwca 2024 r.

Ogólne zasady procesu rekrutacji

• O przyjęciu dziecka do przedszkola NIE decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkoli składają na kolejny rok szkolny „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” w tym przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza.
  • Dzieci w wieku 6 lat są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

UWAGA Rodzice dzieci zamieszkałych poza obszarem Miasta Chełm

• Prowadzenie przedszkoli przez Miasto Chełm jest zadaniem własnym gminy, dlatego też do chełmskich przedszkoli przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Chełm.
  • Rekrutacja dzieci zamieszkałych poza obszarem Miasta Chełm możliwa będzie, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w przypadku dysponowania wolnymi miejscami w przedszkolu.
  • Rodzice dzieci zamieszkałych poza Miastem Chełm wypełniony wniosek o przyjęcie do przedszkola składają do dyrektora przedszkola.

W przypadku wypełniania wniosku w wersji elektronicznej, prosimy o osobiste przybycie do placówki w celu weryfikacji wniosku pod kątem jego poprawności .

Wniosek powinien być podpisany przez rodziców lub opiekunów prawnych.

Postępowanie rekrutacyjne do publicznego przedszkola, przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora tego przedszkola.

Wniosek o przyjęcie do przedszkola: