Dzień hiszpański

W miniony piątek  nasze przedszkolaki radośnie obchodziły DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI połączony z DNIEM JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO.

Z tej okazji nauczyciele połączyli realizację swoich autorskich programów we wspólnym projekcie PRZEDSZKOLAK W EUROPIE . To edukacyjne działanie miało na celu wprowadzenie dzieci w kulturę Hiszpanii poprzez wspólne zabawy, występy, jak też spotkanie z hiszpańską literaturą dla najmłodszych. Dzieci z entuzjazmem zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez Panią E. Sobańską, Panią J. Szymańską, Panią M. Tchórz-Wójtowicz.

Specjalną atrakcją były warsztaty dla dzieci, poprowadzone przez Panią Martynę Winnicką, znaną autorkę pomysłów na radosne animacje. Nasz gość specjalny przeczytał też dzieciom wzruszającą opowieść (hiszpańskiej autorki Rocio Bonilli Najwyższa na świecie wieża z książek ) o sile wyobraźni i magii czytania, i o tym, że dzięki książkom trafiamy do miejsc, których nie znamy i robimy rzeczy, o których marzyliśmy.

Ten dzień  pełen wrażeń wymalował na twarzach dzieci uśmiechy i pozwolił odkryć urok kolejnych pięknych miejsc w Europie poprzez literaturę, muzykę i taniec.