Terapia logopedyczna

Zajęcia prowadzi nasza pani logopeda Ludwika Hetmańczuk

Logopeda w Przedszkolu Miejskim nr 13W przedszkolu pracuję od 2009 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam diagnozując i prowadząc terapię logopedyczną dzieci w normie rozwojowej oraz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uwielbiam pracę z dziećmi, ich roześmiane buzie. To prawdziwa przyjemność być obecnym w wyjątkowym i niepowtarzalnym świecie dziecka, pełnym ciekawości, autentyczności, spontaniczności i twórczego działania. Cieszę się gdy mogę im pomóc i mam satysfakcję ze wspólnych sukcesów. W swojej pracy kieruję się słowami: „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. W wolnych chwilach spotykam się z przyjaciółmi. Bardzo ważny jest dla mnie kontakt z ludźmi oparty na wzajemnej akceptacji, tolerancji i życzliwości.

O terapii:

W trosce o prawidłowy rozwój mowy naszych wychowanków opieką logopedyczną objęte są wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Na początku roku szkolnego prowadzone są badania przesiewowe pozwalające wyodrębnić grupę dzieci z wadami wymowy i trudnościami w porozumiewaniu się. Uzyskanie pożądanego efektu logopedycznego jest możliwe tylko wówczas, gdy dziecko systematycznie uczęszcza na zajęcia oraz codziennie powtarza ćwiczenia w domu.

Organizowane w przedszkolu indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne obejmują m.in.:

• kształtowanie prawidłowego toru oddechowego,
  • doskonalenie słuchu fonemowego i fonematycznego,
  • rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej,
  • doskonalenie pamięci słuchowej,
  • rozwijanie słuchowej umiejętności syntezy i analizy sylabowej i głoskowej wyrazów,
  • usprawnianie aparatu artykulacyjnego,
  • ćwiczenia właściwe z zakresu korekcji wad wymowy,
  • wzbogacanie słownictwa dziecka,
  • rozwijanie wyobraźni językowej poprzez tworzenie swobodnych tekstów, rymowanek,
  • wdrażanie do koncentracji uwagi.

Zachęcamy do czynnego udziału w zajęciach logopedycznych prowadzonych z dziećmi na terenie naszego przedszkola. Badanie jak i udział w zajęciach wymaga zgody rodziców. Jeżeli niepokoi Państwa stan mowy dziecka, albo mają Państwo jakieś wątpliwości, pytania czy sugestie to serdecznie zapraszam w godzinach zaplanowanych konsultacji.

logopeda.pmnr13@o2.pl

Zapraszam także na mojego bloga vika05.blogspot.com

tam znajdziecie Państwo wiele ciekawych pomysłów na najbliższy czas.