Mali podróżnicy

W piątkowe przedpołudnie 20 maja 2022 roku w Przedszkolu Miejskim nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie odbyło się uroczyste zakończenie edukacyjnego projektu pt. „Przedszkolak  w Europie”  autorstwa Julity Szymańskiej i Ewy Sobańskiej.

Z tej okazji dzieci z grup: „Słoneczka”, „Zajączki” i „Krasnale, przygotowane przez Panie: Julitę Szymańską, Ewę Sobańską, Ewę Howorus, Magdalenę Tchórz – Wójtowicz oraz Monikę Kudelską, przedstawiły występ pt. Ciekawe podróże, te małe i te duże.

Projekt realizowany był od października do kwietnia bieżącego roku. Uczestniczyły w nim dzieci 5-letnie oraz 6-letnie z grup: „Słoneczka”, „Zajączki” „Krasnale”. W przedsięwzięcie włączeni byli rodzice oraz fascynujący goście, którym nie obce były podróże. Dzieci poprzez   cykliczne zajęcia  miały okazję odkryć wiedzę na temat europejskiego dziedzictwa  kulturowego. Przedszkolaki pokochały ciekawostki o Europie. Podsumowującej działania prezentacji artystycznej towarzyszyła wystawa prac plastycznych, lapbooków oraz ciekawych książeczek, które tematycznie dobrane, wspierały realizację edukacyjnych spotkań i stawały się inspiracją do twórczych zabaw dla najmłodszych.

W podsumowaniu projektu wzięli udział wyjątkowi goście: pani doktor Bożena Pietryczuk, reprezentująca Katedrę Pedagogiki Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, pani Małgorzata Duchnicka - nauczyciel-bibliotekarz Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, Pani Anna Wnuk-Wójtowicz reprezentująca Szkołę Językową Five o’clock w Chełmie.