Dobre bo polskie - Dzień Jabłka

„Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące - jabłko pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek”.
Dzieci z grupy "Pszczółek" świętowały „Dzień Jabłka”, którego celem było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek pod różnymi postaciami - z powodów ich walorów zdrowotnych i odżywczych.
Przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości z wcześniejszej odbytej  wycieczki do zakładu przetwórstwa owoców  Austria Juice Poland oraz wysłuchały opowiadanie pt"Jabłko" W. Sutiejewa z której dowiedziały się, jaką naukę dla zwierząt dał niedźwiedź. W trakcie zabaw Pszczółki dowiedziały się do czego jeszcze można wykorzystać jabłka oraz jakie wartości odżywcze i  witaminy mają w sobie te pyszne owoce. Na zakończenie dnia dzieci zrobiły pyszny zdrowy, smaczny i pełen witamin soczek .
To był bardzo smakowity i zdrowy dzień!