Pszczólki poznają litery

W październiku „Pszczółki” zaczęły poznawać litery. W świat literki ,,a, A ” wprowadził nas wiersz słuchając za pomocą kodu QR pt. ,,Aparat” oraz wyrazy: ananas, agrafka. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki, dzieliliśmy wyrazy na sylaby oraz głoski, próbowaliśmy sami wymyślić wyrazy na literkę ,,a" . Dzieci dowiedziały się , że litera ,,a ” to samogłoska. Obserwowały jak wygląda literka, którą właśnie poznały oraz w jaki sposób należy ją pisać. Zapoznały się z jej wyglądem, w którym miejscu należy zacząć kreślić literkę, w jakim kierunku prowadzić dłoń. Porównywały wielkość liter. Odtwarzały literkę kreśląc ją w powietrzu a potem pracowały w książkach . Dla utrwalenia poznanej litery dzieci wykonały pracę plastyczną.