Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA z radością otworzyliśmy kolejny sezon autorskiego programu LITERACKIE CZWARTKI. W uroczystym spotkaniu udział wzięły-przewodnicząca Rady Rodziców P. Agnieszka Błaszczuk, logopeda P. Ludwika Hetmańczuk oraz wicedyrektor P. Magdaleną Cisak-Soszyńska. Goście przeczytali dzieciom edukacyjne opowiadanie ze zbioru EKOLOGICZNE BAJECZKI autorstwa Małgorzaty Czernickiej pt. Jak Jasio pokonał potwora Śmieciucha. Lektura, wybrana przez autorkę programu Panią Magdalenę Tchórz-Wójtowicz, doskonale korespondowała z przesłaniem tegorocznej edycji akcji. Żywe słowo wspaniale zobrazowało dzieciom treści ekologiczne. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.