IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków - Sprintem do maratonu

IX Sprintem do maratonu

SPRINTEM DO MARATONU- IX OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW
„Sprintem do maratonu” jest projektem popularyzującym biegi wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu i upowszechniania aktywności fizycznej poprzez zabawy sportowo ruchowe.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie wzięły udział w zawodach sportowych mających podsumować zadania zawarte w projekcie IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków – Sprintem Do Maratonu. Nad przebiegiem realizacji projektu czuwała pani Anna Skibińska.
Zawody odbyły się we czwartek 01 czerwca. podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. W wydarzeniu wzięło udział 160 dzieci oraz nauczycielki placówki. Łączny dystans , który pokonały nasze przedszkolaki to ok. 8000 metrów biegu. Przedszkolny ogród został przygotowany do sportowych zmagań - wyznaczono trasę i poszczególne stacje. Na początek była rozgrzewka, następnie dzieci musiały slalomem pokonać pachołki, przeskoczyć przeszkody a na koniec pokonać trasę biegu (ok. 50 metrów). Zawody dały przedszkolakom wiele radości, gdyż przygotowywały się one do nich od kilku tygodni w takcie zabaw gimnastyczno-ruchowych.
Dzieci za sportowe zmagania otrzymały zasłużone medale oraz dyplomy za udział w zawodach.
Zachęcamy wszystkich naszych przedszkolaków i ich rodziców do codziennej sportowej aktywności