Przedszkolak w Europie - Wielka Brytania

Pierwszym krajem, który przedszkolaki poznały bliżej była Wielka Brytania.

Spotkanie rozpoczęły występy dzieci z grup: Zajączki, Słoneczka i Krasnale. Na część artystyczną złożyły się piosenki, min. M. Kluzy „Do Europy zapraszamy” oraz wierszyki. Starszaki opowiadały  o ważnych miejscach , symbolach i zwyczajach Anglików. Dzięki czemu dzieci poznały ,np. Big Bena, Tamizę czy postać królowej - Elżbiety II.

Spotkanie dopełniła wizyta ciekawych gości, którzy zaprezentowali dzieciom opowiadania w języku angielskim.   Panie z chełmskiej szkoły językowej „Five o’clock”: Anna Wójtowicz-Wnuk i Jodie Newton otworzyły kolejny  sezon spotkań w ramach autorskiego programu  pani Magdaleny Tchórz-Wójtowicz pt. Literackie Czwartki. Przeczytane w artystycznej oprawie teksty propagowały czytelnictwo wśród najmłodszych.

Po południu nie zabrakło  na podwieczorku Five o’clock, czyli tradycyjnej herbatki i ciasteczek , na które zaprosiła dzieci angielska królowa oraz gwardzista.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną podróż, którą już planują nauczyciele wspólnie realizujący to przedsięwzięcie: pani Julita Szymańska, pani Ewa Sobańska, pani Ewa Howorus oraz pani  Magdalena Tchórz-Wójtowicz.